Головне управління статистики у Чернігівській області
x
Президент України Верховна Рада України
Конституційний суд України Рада національної безпеки і оборони України

Державна служба статистики України

Інші органи виконавчої влади

Держстат України Головне управління статистики
у Чернігівській області

 RSS  Контакти  Зворотній зв'язок  Розсилка новин
Новини Респондентам Для громадськості Для ЗМІ Статистична інформація Публікації Експрес-випуски Анкетні опитування Населення України
 

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ЧЕРНІГІВЩИНИ
в І кварталі 2008року

Повідомлення Головного управління статистики
у Чернігівській області

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Виробництво промислової продукції за січень-березень 2008р. проти відповідного періоду 2007р. збільшилося на 8,7%.

Краще, ніж рік тому, працювали підприємства міст Чернігів, Ніжин, Прилуки та 15 районів області. Найбільший приріст одержано в Борзнянському, Ічнянському, Козелецькому, Корюківському, Н-Сіверському, Ріпкинському та Сосницькому районах.

Зміни обсягів промислового виробництва
(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року)

У добувній промисловості обсяги продукції зменшилися на 2,4%. Скоротився видобуток сирої нафти, природного газу, крейди.

У переробній промисловості виробництво збільшилося на 10,9%.

На підприємствах із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів обсяги продукції зросли на 10,5%.

На 17-45% більше вироблено молочних продуктів і морозива, хліба та хлібобулочних виробів, м'яса та м'ясних продуктів. При цьому менше вироблено олії та тваринних жирів, продуктів борошномельно-круп'яної промисловості, напоїв.

На 61% зросло виробництво яловичини й телятини свіжих чи охолоджених, на 38% - яловичини й телятини морожених, на чверть - обробленого рідкого молока, на 12,5% - кисломолочних продуктів, на 11% - вершкового масла.

Водночас наполовину скоротилося виробництво м'яса й субпродуктів харчових свійської птиці, свіжих чи охолоджених та нерафінованої соняшникової олії, на 15% - ковбасних виробів. Зменшилося також виробництво натуральних консервованих овочів, сиру свіжого неферментованого, жирних сирів, пшеничного та житнього борошна, пива та безалкогольних напоїв.

Підприємства легкої промисловості збільшили виробництво продукції на 1,8%.

У текстильному виробництві обсяги продукції знизилися на 11,4%. На дві третини скоротилися обсяги льону розволокненого, менше вироблено кордної тканини для шин, ковдр та пледів. Водночас, у 3 рази більше випущено постільної білизни, на третину - бавовняних тканин, на 30% - тканин із хімічних волокон, на 15% - вовняних.

У виробництві одягу й хутра та виробів із хутра обсяги продукції збільшилися на чверть.

Взуття вироблено 215,6 тис. пар, що на 5,3% більше, ніж у січні-березні 2007р.

В обробленні деревини та виробництві виробів із деревини обсяги продукції збільшилися на 6,6%. Зросло виробництво піддонів дерев'яних, паркету дерев'яного щитового, при цьому скоротилося виробництво деревини уздовж розпиляної чи розколотої, вікон, дверей, їх рам та порогів.

Підприємства целюлозно-паперового виробництва та видавничої діяльності збільшили випуск продукції на 34,9%. Зросло виробництво шпалер, більше надруковано книг, журналів та газет. Натомість менше вироблено шкільних та канцелярських товарів.

У хімічній та нафтохімічній промисловості виробництво зменшилося на 0,9%, у тому числі у виробництві гумових та пластмасових виробів - на 5,7%, у хімічному виробництві залишилося на рівні відповідного періоду минулого року.

Більше, ніж рік тому, вироблено пластмас у первинних формах, фарб та лаків на основі полімерів, волокон хімічних. Водночас знизився випуск засобів миючих та для чищення, штучних оболонок із затверділих протеїнів.

На підприємствах із виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції обсяги продукції зменшилися на 24%. Менше вироблено керамічної невогнетривкої цегли, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю. Водночас більше вироблено будівельних сумішей.

У металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів обсяги продукції збільшилися на 38,8%. У 2,2 раза зросло виробництво різних видів металевих конструкцій, натомість на 3,2% менше вироблено котлів центрального опалення.

На підприємствах машинобудування обсяги продукції зросли на 27,5%. У виробництві транспортних засобів та устаткування приріст становив 45,7%, машин та устаткування - 27,6%. Натомість на підприємствах із виробництва електричного, електронного та оптичного устаткування обсяги скоротилися на 30,2% .

Виробництво пожежних машин зросло у 7 разів, машин для оброблення гуми або пластмас - у 2 рази, автобусів - на чверть, вогнегасників - на 23%. Водночас зменшилося виробництво верстатів для оброблення дерева, форм для лиття та моделей ливарних, низьковольтної електричної апаратури.

У виробництві та розподіленні електроенергії обсяги продукції зросли на 1%. Виробництво електроенергії скоротилося на 2%, теплоенергії - на 2,4%.

У січні-лютому промисловими підприємствами області реалізовано продукції на суму 1,4 млрд.грн. В обсягах реалізації 71,7% займала продукція переробної промисловості.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств, за розрахунками, зменшився проти січня-березня 2007р. на 5,1%. У сільськогосподарських підприємствах він скоротився на 3,1%, у господарствах населення - на 6,2%.

Зміни обсягів сільськогосподарського виробництва
(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року)

У січні-березні 2008р. господарствами всіх категорій реалізовано на забій 16,7 тис.т худоби та птиці (у живій вазі), що на 14,8% менше, ніж рік тому, вироблено 95,4 тис.т молока (на 0,8% менше), 66,7 млн.шт. яєць (на 3,7% більше).

Питома вага господарств населення в загальному виробництві м'яса становила 58,7%, молока - 65,9%, яєць - 72,9%.

За розрахунками, на 1 квітня 2008р. в господарствах усіх категорій утримувалося 317,7 тис. голів великої рогатої худоби (на 9,0% менше, ніж рік тому), у тому числі 169,0 тис. корів (на 5,7% менше), 237,2 тис. голів свиней (на 14,3% менше), 44,6 тис. овець та кіз (на 2,2% менше), 3598,0 тис. голів птиці всіх видів (на 9,7% менше).

На подвір'ях господарств населення утримується 43,3% великої рогатої худоби, 62,8% корів, 55,7% свиней, 92,8% овець та кіз, 81,3% птиці від загальної чисельності в області.

Обсяг реалізації аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами, порівняно із січнем-березнем 2007р., збільшився на 47,0%, у тому числі продукції рослинництва - на 42,6%, продукції тваринництва - на 52,3%.

З початку року було реалізовано 124,2 тис.т зернових культур (на 8,7% менше, ніж у січні-березні 2007р.), картоплі - 4,0 тис. т (у 3,3 раза більше), худоби та птиці (у живій вазі) - 7,6 тис.т (на 18,6% менше), молока та молочних продуктів - 25,6 тис. т (на 9,3% більше), яєць -16,3 млн.шт. (на 18,2% більше).

Сільськогосподарськими підприємствами за реалізовану на переробні підприємства худобу та птицю одержано дотацій за рахунок коштів податку на додану вартість на суму 9,1 млн.грн., молоко та молочні продукти - 12,4 млн.грн. (проти 7,1 та 6,8 млн.грн., відповідно, рік тому).

В області триває сівба ярих культур.

БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Підприємствами області за І квартал 2008р. виконано будівельних робіт на суму 108,9 млн.грн., що менше, ніж у І кварталі 2007р., на 7,2%.

Зменшили обсяги будівництва 67 підприємств (45,3% з числа працюючих).

Зміни обсягів будівельних робіт
(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року)

Зниження обсягів будівельних робіт зумовлено зменшенням будівництва житла, розвідувального буріння свердловин. Обсяги робіт із підготовки будівельних ділянок зменшилися на 21%, з будівництва будівель і споруд - на 7%. За іншими видами діяльності спостерігалося їх збільшення: з установлення інженерного устаткування - на 9,7%, із завершення будівництва - на 72,1%.

ТРАНСПОРТ

Транспортними підприємствами області в січні-березні 2008р. доставлено замовникам 606,4 тис.т вантажів, що на 1,8% менше, ніж рік тому. За рахунок міжнародних перевезень вантажооборот зріс на 2,1% і становив 211,8 млн.ткм.

Вантажооборот підприємств транспорту
(наростаючим підсумком у % до відповідного періоду попереднього року)

Підприємствами автомобільного транспорту, з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями, перевезено 518,6 тис.т вантажів, це на 0,2% менше, ніж торік. Вантажооборот зріс на 6% і становив 167,2 млн.ткм.

Наростили обсяги вантажоперевезень та вантажообороту транспортники м.Прилук та 11 районів області.

Фізичні особи-підприємці на власному автотранспорті виконали 65% загального обсягу вантажоперевезень та 78,5% - вантажообороту.

Пасажирським транспортом області перевезено 31,9 млн. пасажирів, виконано пасажирооборот в обсязі 270 млн.пас.км, що, відповідно, на 3,1 та 6,6% менше, ніж рік тому.

Пасажирським автотранспортом, з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями, перевезено 21,4 млн. пасажирів, що на 3,3% більше, ніж за січень-березень 2007р. Обсяг виконаного пасажирообороту скоротився на 4,9% і становив 222,7 млн.пас.км.

Частка перевезених пасажирів та пасажирообороту, виконаних фізичними особами-підприємцями на власному автотранспорті, становила, відповідно, 36,9 та 41,3 % загального обсягу.

Обсяг пасажирських перевезень, виконаний тролейбусним транспортом, скоротився на 14%.

Річковим транспортом у січні-березні 2008р. здійснювалися перевезення вантажів, в основному, у закордонному сполученні (питома вага становила 89,4%).

У порівнянні із січнем-березнем 2007р. обсяги вантажних перевезень та вантажообороту річкового транспорту зменшилися (відповідно, на 10,5 та 10,1%).

ЗВ'ЯЗОК

Підприємствами зв'язку області за січень-лютий 2008р. надано послуг на 178,1 млн.грн., у тому числі населенню - на 54,9 млн.грн. (30,8% загального обсягу).

Найбільшим попитом користувався мобільний зв'язок - 78,9% загального обсягу. Частка телефонного зв'язку (міського, сільського та міжміського) становила 13,6%.

У порівнянні із січнем-лютим 2007р. доходи від надання послуг зв'язку в цілому зменшилися на 7,6%, але для населення - збільшилися на 5,4%.

Швидкими темпами зростали доходи від наданих послуг комп'ютерного зв'язку (в 1,6 раза), поштового (на 20,2%) та телефонного міського (на 8,1%).

Разом із тим, на третину (33,1%) зменшилися доходи від передачі й прийому телевізійних та радіопрограм, радіозв'язку, майже на чверть (23,5%) - за послуги телеграфного, суттєво (на 10,1%) - мобільного зв'язку.

ФІНАНСИ

За даними Головного фінансового управління Чернігівської облдержадміністрації, доходи місцевого бюджету області за січень- лютий 2008р. становили 356,3 млн.грн., видатки - 301,9 млн.грн.

Доходна частина бюджету, в основному, сформована за рахунок дотацій із державного бюджету (59,2% загальної суми) та податкових надходжень (34,7%). Значну частину загальної суми доходів становить прибутковий податок із доходів фізичних осіб - 27,1% (96,5 млн.грн.).

У структурі видатків найбільші кошти з бюджету направлені на освіту - 111,3 млн.грн. (36,8% загальної суми видатків), охорону здоров'я - 74,6 млн.грн. (24,7%), соціальний захист та соціальне забезпечення - 72,8 млн.грн. (24,1%). На державне управління було витрачено 15,6 млн.грн. (5,2%).

Фінансовий результат підприємств від звичайної діяльності до оподаткування (крім підприємств малого бізнесу та бюджетних установ) у січні-лютому п.р. був прибутковим і становив 20,4 млн.грн. Рік тому збитки становили 7,1 млн.грн.

Прибутковими підприємствами, частка яких у загальній кількості складає 62,4%, отримано 80,2 млн.грн. прибутку, що майже вдвічі більше, ніж за січень-лютий 2007р. Основна його частина сформована в промисловості (62,5%). Серед промислових підприємств найбільші прибутки отримали підприємства виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (15,9 млн.грн.), виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (15,3 млн.грн.), целюлозно-паперового виробництва, видавничої діяльності (8,7 млн.грн.) та машинобудування (4,8 млн.грн.).

Збитково працювало 37,6% підприємств, що на 0,3 в.п. менше, ніж за січень-лютий минулого року. Цими підприємствами отримано 59,8 млн.грн. збитків, що на 20,8% більше, ніж за січень-лютий 2007р. Найбільші суми збитків спостерігалися в промисловості (29,1 млн.грн.), будівництві (13,5 млн.грн.), на підприємствах торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (8,7 млн.грн.).

За даними Управління Національного банку України в Чернігівській області, залишки вкладів населення в банківських установах області на 1 березня 2008р становили 2188,6 млн.грн. (з нарахованими відсотками), з них 72,1% - у національній валюті. З початку року вклади населення зросли на 127,7 млн.грн., або на 6,2%.

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

У січні-лютому 2008р. обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами становив 55,4 млн.дол.США, що на 28,6% більше, ніж рік тому, імпорту - 47,6 млн.дол.США (на 17,9% більше). Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 7,8 млн.дол. (у січні-лютому 2007р. - 2,7 млн.дол.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,16 проти 1,07 рік тому.

Зовнішньою торгівлею товарами займалися 197 підприємств та організацій області. Партнерами їх були 68 країн світу (з них 23 країни - члени ЄС). Активно працювали в цій галузі підприємства міст Чернігів і Прилуки та Корюківського району. Їх частка в загальному обсязі експорту становила 89,0%, імпорту - 88,4%.

Країнам СНД було поставлено 70,4% всіх товарів, країнам ЄС - 22,0%, решті країн світу - 7,6%.

Товари з області експортувалися до 50 країн світу. Найбільші експортні поставки здійснювалися до Російської Федерації (47,0% загального обсягу), Білорусі (13,3%), Польщі (7,4%), Італії (6,1%), Молдови (3,4%) та Туреччини (3,3%).

Основу товарної структури експорту області формували текстиль та текстильні вироби, вироби з паперу та картону, готові харчові продукти, наземні транспортні засоби, продукція рослинництва та тваринництва, деревина та вироби з неї, полімерні матеріали та пластмаси. Їх частка в загальному обсязі експорту становила 82,2%.

Надійшло в область 54,8% всіх товарів з країн ЄС, 22,3% - з країн СНД, 22,9% - з решти країн світу.

Імпортовані товари надходили з 56 країн світу. Вагома частка імпорту надійшла з Німеччини (24,7%), Російської Федерації (12,9%), Білорусі (9,1%), Італії (5,6%), Франції (4,3%), Бразілії (3,7%), Сполучених Штатів Америки (3,2%), Китаю (3,0%), Австрії (2,6%) та Норвеґії (2,5%).

У структурі імпортних надходжень 80,2% визначали котли, машини, апарати і механічні пристрої, папір та картон, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов'язаних із нею галузей промисловості, текстиль, полімерні матеріали та пластмаси.

РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ ТА
РЕСТОРАННЕ ГОСПОДАРСТВО

Оборот роздрібної торгівлі за січень-березень 2008р. становив 1605,3 млн. грн., що більше обсягу січня-березня 2007р. на 28,8%. У його структурі на організовані та неформальні ринки припадало майже 30%.

Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) становив 56,1 млн.грн., що на 4,0% більше, ніж рік тому.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, становив 763,8 млн.грн., що в порівнянних цінах більше обсягу січня-березня 2007р. на 22,7%.

ПОСЛУГИ

Обсяг реалізованих послуг (включаючи ПДВ) за січень-лютий 2008р. становив 215,5 млн.грн. (проти 168,9 млн.грн. за січень-лютий 2007р.).

Населенню реалізовано послуг на суму 70,2 млн.грн., що становить 32,6% загального обсягу. Ця частка найвища в Борзнянському, Городнянському, Ічнянському, Н.-Сіверському, Семенівському, Сосницькому, Талалаївському районах (від 69,1 до 60,8%), найнижча - у м.Ніжині (22,4%) та Щорському районі (14,2%).

У структурі реалізованих послуг найбільша частка припадає на послуги пошти й зв'язку (43,4%) та транспорту (24,6%).

ЦІНИ Й ТАРИФИ

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у березні 2008р. відносно грудня 2007р. становив 108,9%.

На споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли з початку року на 13%.

Сири подорожчали на 5,6%, молочні суміші для дитячого харчування - на 6,8%, риба та продукти з риби - на 9,1%, цукор - на 11,0%, хліб та хлібопродукти - на 12,0%, м'ясо та м'ясопродукти - на 15,7%, маргарин - на 17,0%, олія - на 25,9%. Овочі стали дорожчими на 27,5%, при цьому ціни на картоплю та бобові підвищилися на 12,6-22,4%, на цибулю, капусту, буряк та моркву - в 1,6-1,8 раза. На 31,7% подорожчали фрукти, з них: цитрусові - на 19,7%, яблука - на 29,9%, банани - в 1,6 раза.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому підвищилися на 3%.

У сфері охорони здоров'я ціни зросли на 9,2%, при цьому амбулаторні послуги подорожчали на 4,6%, фармацевтична продукція - на 4,8%, послуги санаторно-курортних установ - на 21,7%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 7,5% зумовлене, у першу чергу, зростанням цін на автодорожній (на 4,7%) та залізничний пасажирський транспорт (на 7,9%), бензин (на 9,6%).

Послуги освіти, ресторанів та готелів, відпочинку й культури стали дорожчими на 5,4-6,4% .

Індекс цін виробників промислової продукції в січні-березні п.р. становив 107,9%.

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

У січні-лютому 2008р. на підприємствах, в організаціях та установах області (крім статистично визначених малих підприємств) у середньому було зайнято 259,2 тис. штатних працівників, що на 2,1% менше, ніж у відповідному періоді 2007р.

Номінальна заробітна плата одного штатного працівника, порівняно із січнем-лютим 2007р., збільшилася на 41,1% і становила в середньому 1157 грн. за місяць. Реальна заробітна плата, визначена з урахуванням цінового фактора, зросла на 18,3%. Нарахування за одну оплачену годину становили 7,65 грн.

Серед найбільш високооплачуваних були працівники добувної промисловості, управління у сферах фінансової та податкової діяльності, залізничного та трубопровідного транспорту, додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, виробництва інших транспортних засобів, грошового та фінансового посередництва, де нарахування в 1,9-3,0 рази перевищили середній показник в економіці області. Водночас розміри заробітної плати в працівників сільського господарства, мисливства, барів, їдалень, виробництва дерев'яних будівельних конструкцій та столярних виробів, оренди машин та устаткування, прокату побутових виробів і предметів особистого вжитку не перевищували 58% середньообласного показника.

Зберігався високий ступінь диференціації заробітної плати за районами. Так, заробітна плата працюючих у Борзнянському районі (817 грн.) була на 29,4% меншою від середньообласного показника, а найбільший рівень оплати праці (1723 грн.), як і раніше, був у м.Прилуках.

Упродовж січня-березня 2008р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії призначені 10984 сім'ям (88% тих, що звернулися). Середній розмір субсидії, призначеної одній сім'ї в березні, становив 74 грн.

Сума нарахованих субсидій становила 7180,5 тис. грн. У березні їх отримували 28 тис. сімей.

Крім того, населенню області надавалася допомога на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою. За такою допомогою звернулися 3235 сімей, призначені субсидії 867 сім'ям на суму 332,4 тис. грн. Отримала цей вид допомоги за січень-березень 1121 сім'я в сумі 412,2 тис. грн. Середній розмір її склав 368 грн.

За січень-березень 2008р. населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги 122,5 млн. грн., що становить 100,7% нарахованих сум.

Заборгованість населення на кінець березня п.р., включаючи борги попередніх років, становила 73,5 млн. грн., за електроенергію - 8,6 млн. грн.

Найбільшу частку боргу становить заборгованість за централізоване опалення - 41,5 млн. грн.

Борги за 3 місяці й більше мали: за вивезення побутових відходів - 29,7% власників особових рахунків, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 25,1%, за водовідведення - 19,8%, за газопостачання - 19,5%, за централізоване опалення - 17,6%, за постачання холодної та гарячої води - 11,1%. Крім того, за електроенергію - 17,6% користувачів.

Крім того, жителі області заборгували 1,7 млн. грн. за житлово-комунальні послуги підприємствам-банкрутам та організаціям, що припинили діяльність (на останню дату подання звіту).

РИНОК ПРАЦІ

У пошуках роботи до державної служби зайнятості впродовж січня- березня 2008р. звернулося 32,5 тис. незайнятих громадян, що на 9,4% менше, ніж у січні-березні 2007р.

Чисельність громадян, які мали статус безробітних, на 1 квітня 2008р. становила 20,4 тис. осіб, що на 2,7 тис. осіб (11,6%) менше, ніж рік тому.

З кожних 100 безробітних, які перебували на обліку на 1 квітня 2008р., кожен другий раніше займав місце робітника, кожен четвертий - посаду службовця. Решта - це особи без професії або такі, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

Рівень зареєстрованого безробіття на 1 квітня 2008р. становив 3,1% населення працездатного віку (проти 3,5% на 1 квітня 2007р.).

Його розмір коливався від 1,2% в м.Ніжині до 8,5% в Городнянському районі. Рівень зареєстрованого безробіття сільського населення (4,5%) був вищим, ніж серед мешканців міських поселень (2,4%).

За повідомленнями підприємств, установ та організацій, кількість вільних робочих місць та вакантних посад на початок квітня 2008р. становила 5,2 тис., що на 3,3% більше, ніж рік тому. Навантаження на одне вакантне місце зменшилося та становило 4 особи.

При сприянні служб зайнятості впродовж січня-березня 2008р. було працевлаштовано 7,2 тис. осіб, що на 1,6% менше, ніж у січні-березні 2007р.

Серед працевлаштованих майже половину складали жінки, стільки ж - молодь у віці до 35 років, кожен дев`ятий потребував особливого соціального захисту.

Без вирішення питання працевлаштування з обліку державної служби зайнятості було знято 4,3 тис. осіб, що на 10,8% менше, ніж рік тому.

Одночасно з працевлаштуванням на постійній основі, одним із напрямів соціального захисту незайнятого населення є організація громадських робіт, які забезпечують тимчасове працевлаштування. Упродовж квартала в таких роботах взяло участь 2,2 тис. осіб, що на 13% менше, ніж у січні-березні 2007р.

Важливим напрямом підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є професійна підготовка та перепідготовка. За направленнями державної служби зайнятості в навчальних закладах усіх типів проходили професійне навчання 2,8 тис. безробітних (проти 2,6 тис. у січні-березні 2007р.).

З Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на допомогу безробітним виплачено 17,3 млн.грн. Середньомісячний розмір допомоги одному безробітному становив 372 грн.

ПРАВОПОРУШЕННЯ

За січень-березень 2008р. органами внутрішніх справ області зареєстровано 2098 злочинів (на 2,3% більше, ніж рік тому), з них 751 (35,8%) - тяжкі та особливо тяжкі. У загальній кількості злочинів 81,7% (1715) становлять злочини загальнокримінальної спрямованості. За видами злочинів найбільша частка (35,2%) - це злочини проти власності, 15,4% - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення, 8,2% - злочини у сфері службової діяльності, 8,1% - злочини проти життя й здоров'я особи. Потерпіли від злочинів 980 осіб, з них 84 - загинули.

Зменшення злочинності відбулося в м.Чернігові (на 10,8%) та восьми районах області.

Збільшення кількості злочинів зареєстровано в чотирнадцяти районах області.

Менше, ніж у січні-березні 2007р., зареєстровано злочинів у сфері господарської діяльності (у 2,6 раза), згвалтувань та спроб згвалтування (у 2,3 раза), випадків грабежу (на 18,3%), незаконного заволодіння транспортними засобами (на 16,7%), умисних тяжких тілесних ушкоджень (на 14,3%), крадіжок (на 13,8%) тощо.

У той же час, збільшилася кількість умисних убивств та замахів на вбивство й випадків шахрайства (в 1,8 раза), злочинів у сфері службової діяльності (в 1,6 раза), випадків порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту (на 48,4%), злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян (на 47,8%), випадків утягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (на 42,9%), злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров'я населення (на 5,2%) тощо.

Неповнолітніми або за їх участю скоєно 59 злочинів, що на 28,0% менше, ніж рік тому.

Упродовж січня-березня 2008р. було виявлено 1135 осіб із числа тих, які підозрювались у скоєнні злочинів, з них у відношенні 1071 особи (94,4%) кримінальні справи направлені до суду. Серед виявлених - 60,1% були в працездатному віці, але не працювали й не навчалися, 15,9% вчиняли злочин раніше. З числа виявлених осіб 18,9% перебували в стані алкогольного сп'яніння, 16,6% становили жінки, 4,8% - неповнолітні.

***

Чисельність наявного населення області станом на 1 березня 2008р. становила, за розрахунками, 1132,9 тис. осіб.