Прес-випуск

 

Рівень медичного обслуговування

 

Підсумки проведеного в жовтні 2017р. вибіркового опитування членів домогосподарств Чернігівщини щодо рівня медичного обслуговування, свідчать, що за останні 12 місяців майже в кожній сім’ї області (99%) хоча б один із її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного приладдя. Майже дві третини (63%) з них не змогли задовольнити ці потреби, зазначивши основною причиною їх занадто високу вартість.

Залишаються проблеми з доступністю послуг лікарів. За даними опитування, 27% усіх домогосподарств при потребі не змогли відвідати лікаря. З них поскаржилися на дорогі послуги 53% та відсутність спеціаліста потрібного профілю – 43% домогосподарств.

Про недоступність для хворих членів родини необхідного лікування в стаціонарі повідомили 37% домогосподарств області. З них про вимушену відмову від лікування в стаціонарних медичних установах, пов’язану із занадто високою вартістю лікування, вказали 97% родин, про відсутність відділення потрібного профілю – 2% або відсутність вільних місць – 1%. Майже кожний хворий (94%) брав із собою до лікарні медикаменти, 68% – їжу, 64% – постільну білизну.

 

Шустик 676564