Прес-випуск

 

До Дня машинобудівника

 

На підприємствах машинобудування зайнято майже 4 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

За січень–липень 2015р. підприємства машинобудування реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 517 млн.грн., або 4% загального обсягу.

У нашій області виробляють кабельну продукцію, електромонтажні пристрої, фільтрувальні машини й апарати для рідин, вогнегасники, світлофори, трактори для сільського та лісового господарства, устатковання для птахівництва, деревообробні та металообробні верстати, механічні ножиці для оброблення металу, автобуси, причепи та напівпричепи для перевезення вантажів, пожежні машини.  

Упродовж 2014р. майже третина підприємств машинобудування займалися інноваційною діяльністю. Ними впроваджено 10 нових технологічних процесів, 335 інноваційних видів продукції. Обсяг реалізації інноваційної продукції становив 85 млн.грн., з якої 57% реалізовано за межі України.

За січень–липень 2015р. з Чернігівщини експортовано продукції машинобудування на 12 млн.дол. США. Більше половини (56%) експорту  формували електричні машини, 38% – котли, машини. Найбільшим попитом ці товари користувалися в Російській Федерації, Польщі, Ірані, Ісламській Республіці та Литві.

У І півріччі п.р. підприємства машинобудування освоїли 15 млн.грн. капітальних інвестицій, або більше 3% всіх інвестицій промисловості. Станом на 1 липня в машинобудування було залучено 3 млн.дол. США (4% загального обсягу прямих іноземних інвестицій у промисловість).

Найбільш впливовими підприємствами в машинобудуванні є: ПАТ «Чернігівський механічний завод», ПАТ «Тера», ТОВ «Атілос», ТОВ «ТАН», ТОВ «Промсервіс», ТОВ «Укртехмаш», ТФ «Кабель Україна», ПАТ «Чернігівський автозавод», ПАТ «Ніжинсільмаш», ПАТ «Ніжинський механічний завод», Філія «Тракторний завод ТОВ «Укравтозапчастина», ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина».

 

Кривошеєва 676530