Прес-випуск

 

Про роботу промисловості м.Чернігова за 2013 рік

 

За 2013р. підприємствами міста було реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 5,8 млрд.грн., що складає 40,7% від загального обсягу реалізованої промислової продукції області.

Майже половину всієї продукції реалізували підприємства переробної промисловості, зокрема 29% – з виробництва харчових продуктів та напоїв, 8,1% – машинобудування (крім ремонту та монтажу машин і устатковання), 3,9% – текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів із шкіри та інших матеріалів, 3,6% – виробництва гумових і пластмасових виробів, інших неметалевих матеріалів. Частка підприємств із постачання електроенергії, газу та пари становила 50,1%.

Обсяг реалізації в розрахунку на 1 особу населення склав 19,4 тис.грн. (по  області – 13 тис.грн.).

За межі України реалізовано продукції на суму 487,1 млн.грн., або 8,5% від загального обсягу промислової продукції міста. Найбільша частка в експорті продукції підприємств машинобудування (39,4%), з виробництва харчових продуктів та напоїв (21,8%), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри та виробів зі шкіри (21,2%).

Порівняно з 2012 роком підприємствами міста більше вироблено вовняних тканин, окремих видів швейних виробів, паперу та картону, елементів конструкцій збірних для будівництва, автомобілів та автобусів; менше – пряжі вовняної, постільної білизни, взуття, паркету щитового, вікон та їх рам, дверей та їх коробок і порогів із пластмас, цегли невогнетривкої керамічної будівельної, інструментів ручних, кухонних меблів та меблів для сидіння.

Серед харчових продуктів більше, ніж у 2012 році, вироблено м'яса, включаючи субпродукти, сушеної і в'яленої риби, оселедців солоних, йогуртів, рідкого обробленого молока, жирних та свіжих неферментованих сирів, борошна та круп, менше вироблено м'яса великої рогатої худоби свіжого чи охолодженого, ковбасних виробів, хліба та виробів хлібобулочних нетривалого зберігання, пряників та виробів аналогічних, вод натуральних мінеральних газованих та напоїв безалкогольних.

 

Воробей  676530