Прес–випуск
Стан умов праці на підприємствах області
Соціальна захищеність працюючих у значній мірі залежить від умов та стану охорони праці на виробництві. Наявність шкідливих та небезпечних факторів виробництва негативно впливає на стан здоров’я працюючих, тривалість життя та працездатність.
Обстеженням стану умов праці були охоплені підприємства сільського господарства, промисловості, будівництва, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, де на кінець 2013р. було зайнято 77,1 тис. осіб. З них 12,5 тис., або 16,2%, працювали в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, у т.ч. 2,4 тис. жінок.
Найвища питома вага працівників, які зайняті в умовах, що не відповідають установленим санітарно-гігієнічним нормам, у загальній їх кількості спостерігалась у виробництві інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів (76,3%), добуванні сирої нафти та природного газу (66,9%), текстильному виробництві (57,5%), виробництві, передачі та розподіленні електроенергії (49,8%).
Відповідно до чинного законодавства, працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, надавалися пільги та компенсації у вигляді додаткових відпусток, скороченого робочого тижня, доплат за умови праці, безкоштовного лікувально-профілактичного харчування та видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів, права на пенсію на пільгових умовах. Кількість працівників, яким установлено хоча б один із видів пільг та компенсацій, у 2013р. становила 14,7 тис. осіб, або 19,0% облікової кількості штатних працівників. Найбільше зазначених працівників були зайняті на підприємствах промисловості – 9,7 тис. осіб (24,8%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 3,4 тис. осіб (30,6%).
Панько 645856