Прес-випуск

До дня машинобудівника

 

Підприємства машинобудування посідають третє місце серед основних видів діяльності переробної промисловості області.

За обсягами виробництва окремих видів продукції машинобудування  питома вага нашої області в Україні досить вагома. Так, за минулий рік підприємствами області вироблено близько третини автомобілів спеціалізованих, кожний восьмий автобус та верстат для оброблення дерева, майже всі  пожежні машини.

У 2011р. обсяги виробництва у машинобудуванні стабільно зростають. За січень–серпень  приріст  становив 9,3%.

У п.р. в області вироблено перший тролейбус, 307 автобусів, що майже вдвічі більше, ніж рік тому, також удвічі зросло виробництво верстатів для оброблення дерева, проводів та кабелів електричних, устаткування електросигнального для забезпечення регулювання, контролю та безпеки на автомагістралях. Більше, ніж рік тому, вироблено устаткування для фільтрування та очищення рідин та для птахівництва, апаратури електродіагностичної, вогнегасників. За січень–серпень п.р. підприємствами машинобудування реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 0,5 млрд.грн., що становить 6% від загального обсягу реалізованої промислової продукції.

У цій галузі зайнято 7,3 тис. осіб,  або кожен  шостий від загальної кількості працюючих у промисловості.

На розвиток підприємств машинобудування з початку 2011р. спрямовано 7,3 млн.грн. інвестицій в основний капітал, або 2,4% всіх інвестицій промисловості.

Кожне п’яте інноваційно активне  підприємство області належить до машинобудування. Упродовж 2010р. упроваджено 12 нових технологічних процесів, з яких половина – маловідходні та ресурсозберігаючі, 23 інноваційних видів продукції.

 

Позняк 676514