Прес-випуск

Яким транспортом ми володіємо

                                                                                

           За даними опитування, проведеного органами державної статистики, кожне сьоме домогосподарство області має у своєму користуванні автомобіль. У порівнянні з іншими областями України автомобілів ми маємо найменше (після Івано-Франківської та Волинської областей). Переважна більшість із них (82%) – імпортні.

           Близько 8% домогосподарств області володіють мопедами та 6,4% – мотоциклами. Це вдвічі більше, ніж у цілому в країні. Забезпеченість мопедами впродовж останніх двох років зросла у п’ять разів,  мотоциклами – в півтора раза.

           Кожне друге домогосподарство області має велосипед (в 1,5 раза більше, ніж у цілому в країні). Така велика кількість малих транспортних засобів пов’язана зі значними розмірами території Чернігівської області, великими відстанями між населеними пунктами та поганим транспортним сполученням.

           Дві третини автомобілів та майже стільки ж велосипедів старі,  експлуатуються більше 10 років.

           З транспортних засобів в останні роки найбільше куплено велосипедів та автомобілів: 27,6% домогосподарств, які мають велосипеди, та більше чверті домогосподарств, що володіють автомобілями, придбали їх в останні 5 років.

 

676-564

Бабкіна